News

Szpiegowanie w czterech ścianach

W dzisiejszych czasach zaufanie stało się towarem deficytowym. Pokazują to wyniki badania przeprowadzonego w USA

 

telephone-586266640-jpg

Ponad jedna trzecia osób w wieku od 18 do 34 lat wciąz pozostająca w związku przyznaje się, że czyta wiadomości tekstowe swojego partnera bez zezwolenia co najmniej raz w tygodniu. Zgodnie z wynikami nowego badania YouGov w Stanach Zjednoczonych, aż 24 procent robi to codziennie. Jak widać, pokolenie milenialsów lubi szpiegować swoich bliskich. Nie znaczy to jednak wcale, że starsze pokolenia są niewinne. Aż jedna czwarta Amerykanów w wieku od 35 do 54 lat również potajemnie czytuje korespondencję swoich partnerów przynajmniej raz w tygodniu.

Zbadanie wyników według kryterium płci ujawnia, że mężczyźni częściej próbują swoich sił w domowym szpiegostwie - 27 procent przyznaje się do sprawdzania wiadomości partnera co najmniej raz w tygodniu, w porównaniu z 19 procentami kobiet.

Warto dodać, że nie chodzi wyłącznie o czytanie SMS-ów. Amerykanie równie często sprawdzają, co ich "połówki" wypisują w mediach społecznościowych. Nierzadko badana jest także korespondencja email. 

Ciekawostką jest również druga strona technologicznego postępu w związkach partnerskich. Okazuje się, że coraz częściej kończymy taką znajomość za pomocą nowoczesnych kanałów. Jedna trzecia badanych przyznała,że zdarza im się zerwać za pomocą SMS-a lub przez telefon.17 procent rozstało się z ukochaną osobą za pośrednictwem mediów społecznościowych, a 10 procent - przez wysłanie e-maila.